• slajd.jpg
  • slajd3.jpg

Koncert Flamenco w Domu Sztuki!

“Pokaz flamenco Encuentros“

19.06.2021 g. 19:00
Dom Sztuki, Wiolinowa 14

Taniec: uczniowie szkoły tańca “Encuentros”, Karolina Łucznik
Choreografia: Karolina Łucznik
Gitara: Filip Swinarski

19 czerwca swój dorobek artystyczny zaprezentowała szkoła tańca flamenco Encuentros, założona przez choreografkę i tancerkę – Karolinę Łucznik. W repertuarze znalazły się zarówno dobrze znane tańce flamenco takie jak energiczne Sevillanas, niezwykle kobiecy tradycyjny Tangos, czy radosne Alegrias i Bulerias, jak i style mniej znane w Polsce jak Colombiana, Siguiriyas czy Martinete. 

Przygotowanie koncertu finałowego jest dziś dla wielu szkół tańca wyzwaniem. Jak bowiem szlifować choreografie online, gdy jakość dźwięku pozostawia wiele do życzenia, w pokoju brak dużego lustra, co chwilę zaglądają rozbawione dzieci, pies kładzie się pod nogami, a kot zasłania kamerę? Cóż… Kiedy jest pasja i wytrwałość dzieją się cuda jak w przypadku pięknej, lirycznej choreografii Malagueñi do autorskiego utworu Filipa Swinarskiego, która w całości została przygotowana online, a tancerki na scenie spotkały się w dniu koncertu.

Mimo widocznej tremy występujących koncert pozwolił widzom oderwać się od pandemicznej rzeczywistości i przenieść się w roztańczony i kolorowy świat słonecznego południa Hiszpanii. Uwagę przykuwały nie tylko kolorowe suknie tancerek i obecność (!) tancerza, ale ciekawe choreografie Łucznik, wychodzące często poza klasyczną stylistykę stylów flamenco. Bardzo efektowna praca z mantonem, kastanietami i wybór takich utworów jak Orobroy Dorantesa czy Tańca hiszpańskiego Manuela de Falla jako podkładów muzycznych wprawiły publiczność w zachwyt i pokazały szerokie spektrum tańca i muzyki flamenco.

Źródło:  www.taniecsubiektywnie.pl

Fotografia: Agnieszka Łukaszewicz/afoto.pl