• slajd.jpg
  • slajd3.jpg

Teatr Za Daleki ze spektaklem pt. Spróbujmy jeszcze raz

W niedzielę, 27 czerwca w Teatrze Za Dalekim Domu Sztuki obejrzeliśmy świetny spektakl pt. "Spróbujmy jeszcze raz".  To brawurowo zagrana komedia o związkach par damsko-męskich w średnim wieku.

Wystąpili: Lucyna Malec i Marek Siudym. W spektaklu usłyszeliśmy też głos Jana Kobuszewskiego, jako głos dr Oliovski'ego, podczas seansu erotycznego dla scenicznej pary. 

 

 

 

Zebranych gości i aktorów ciepło przywitał ze sceny Dyrektor Domu Sztuki Sławomir Gąsiewski. 

Podczas spektaklu nie zabrakło uśmiechów, a na koniec gromkich braw. To była dla nas ogromna przyjemność gościć na deskach Teatru Za Dalekiego tak znakomitą aktorską parę. Spektakl sfinansowano ze środków Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy.

Spróbujmy jeszcze raz to przezabawna, brawurowa komedia w dwóch aktach, z których każdy jest oddzielną historią, opowiadającą o perypetiach par w średnim wieku. Tekst Murraya F. Schisgala to światowy hit komediowy, napisany przez autora niezapominanego filmu Tootsie (z Dustinem Hoffmanem w roli głównej). Spektakl obfituje w niebywale śmieszne sytuacje i dialogi, poruszając jednocześnie ważne i trudne damsko-męskie tematy.

W części pierwszej On- niespełniony aktor, którego kariera sprowadza się obecnie do reklamowania karmy dla kotów i Ona- rozczarowana i zmęczona życiem policjantka spotykają się w dość nieprzyjemnej sytuacji. Okazuje się jednak, że twardej policjantce i wrażliwemu artyście może być do siebie bliżej, niż się wydaje. Trzeba tylko pokonać strach i spróbować jeszcze raz...

W drugiej części On-znudzony mąż skupiający się na ignorowaniu marudzenia żony i Ona- niespełniona i niedopieszczona gospodyni domowa, która stara się jeszcze raz pobudzić stygnące uczucia i namiętności nowoczesnymi metodami terapii pewnego kontrowersyjnego seksuologa.