• slajd5.png
  • slajd6.jpg
  • slajd7.jpg

      Dom Sztuki

Występy Dziecięcego Zespołu Wokalnego "Ósemki i Szesnastki" część 2

Zapraszamy na kolejne cztery mini-występy Dziecięcego Zespołu Wokalnego "Ósemki i Szesnastki". Zespół powstał i działa w Domu Sztuki, na organizowanych tam bezpłatnych warsztatach wokalnych dla dzieci, finansowanych ze środków Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy. Warsztaty prowadzi i zespołem kieruje znany muzyk folkowy Marcin Zadronecki. Z roku na rok dzieci pod jego kierunkiem robią - ku zadowoleniu Domu Sztuki i uciesze rodziców - coraz większe postępy; zespół występuje w różnych miejscach Warszawy i nie tylko, bierze udział w konkursach, festiwalach itp. "Ósemki i Szesnastki" mają w repertuarze ludowe melodie polskie, bałkańskie, ukraińskie.

 

"W moim ogródeczku"

"Jezioro jezioro"

"Nie wiem jak nie kochać wcale cię"

"Bierioza"

Ćwicz z Reżysor – część 6

Zapraszamy do obejrzenia szóstego filmu nakręconego przez Panią Ewę Kłujszo, reżyserkę teatralną, od wielu lat prowadzącą w Domu Sztuki bezpłatne, finansowane ze środków Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy, warsztaty teatralne - Dziecięcy Teatr Muzyczny "Wiolinki" i Młodzieżowy Teatr Muzyczny "Zgraja z Wiolinowej". Tym razem obejrzymy ćwiczenia dykcji i emisji głosu.

Występy Dziecięcego Zespołu Wokalnego "Ósemki i Szesnastki"

Zapraszamy na cztery mini-występy Dziecięcego Zespołu Wokalnego "Ósemki i Szesnastki". Zespół powstał i działa w Domu Sztuki, na organizowanych tam bezpłatnych warsztatach wokalnych dla dzieci, finansowanych ze środków Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy. Warsztaty prowadzi
i zespołem kieruje znany muzyk folkowy Marcin Zadronecki. Z roku na rok dzieci pod jego kierunkiem robią - ku zadowoleniu Domu Sztuki i uciesze rodziców - coraz większe postępy; zespół występuje w różnych miejscach Warszawy i nie tylko, bierze udział w konkursach, festiwalach itp. "Ósemki i Szesnastki" mają w repertuarze ludowe melodie polskie, bałkańskie, ukraińskie.
Aby posłuchać, wystarczy klikać w poniższe linki odsyłające do YouTube'a.
 

Jaman Shok o

Szesnastki

Pieśni patriotyczne (Pierwsza Kadrowa i Piechota)

Dobrą ja mamę miała

Ćwiczenia gry na kastenietach z Panią Karoliną Łucznik

Zachęcamy do obejrzenia pierwszych trzech krótkich filmów, które przygotowała i w których wystąpiła Pani Karolina Łucznik, jedna z czołowych polskich tancerek Flamenco.
Pani Karolina od kilku sezonów z powodzeniem uczy tego tańca dzieci, młodzież i dorosłych, w tym seniorów, m.in. na bezpłatnych warsztatach w Domu Sztuki, finansowanych ze środków Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy. Obecnie, kiedy warsztaty te są zawieszone z powodu pandemii koronawirusa, filmy Pani Karoliny w jedyny możliwy sposób - on-line - podtrzymują ich ciągłość. Przeznaczone są dla wszystkich - nie tylko dla uczestników zajęć w Domu Sztuki. Te pierwsze trzy uczą gry na kastanietach, które - jak się okazuje - można sobie w domu zrobić samemu, nie trzeba ich kupować.
Poniżej zamieszczamy linki prowadzące na YouTube.
Miłego oglądania!

Kawa z kastanietami - po godzinach

Kawa z kastanietami - spotkanie 2

Kawa z kastanietami - spotkanie 2 c.d. - rytm

Kawa z kastanietami - spotkanie 3

Ćwiczenia oddechowe z Panią Ewą Kłujszo

Zapraszamy do obejrzenia pięciu krótkich (6-12 minut) filmów nakręconych przez Panią Ewę Kłujszo, reżyserkę teatralną, od wielu lat prowadzącą w Domu Sztuki bezpłatne, finansowane ze środków Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy, warsztaty teatralne - Dziecięcy Teatr Muzyczny "Wiolinki" i Młodzieżowy Teatr Muzyczny "Zgraja z Wiolinowej".
 
Chcieliśmy - i Pani Ewa, i Dom Sztuki - aby w czasie zawieszenia tych zajęć z powodu pandemii koronawirusa znalazły one jednak swego rodzaju kontynuację on-line. Stąd tych pięć sympatycznych filmów ćwiczeniowych, zapoznających m.in. z oddychaniem przeponą czy poprawną dykcją. Są one przeznaczone dla wszystkich, nie tylko dla uczestników zajęć w Domu Sztuki i nie tylko dla dzieci i młodzieży - dorośli też skorzystają na ich oglądaniu. Linki prowadzące wprost na Youtube zamieszczamy poniżej, a od Pani Ewy Kłujszo możemy zapewne spodziewać kolejnych nagrań.

Odc. 1 - "Rozgrzewka"

Odc. 2 - "Miałkuny, szczekuny i wyjce- samogłoski"

Odc. 3 - "Akordeon i balon- przepona"

Odc. 4 - "Najdłuższy wąż świata- ćwiczenia oddechowe"

Odc. 5 - "Puch, puk i puf czyli co koń ma na końcu- końcówki"