Wszystkich serdecznie zapraszamy na przepyszności, będą stoiska z domowymi wypiekami oraz ozdobami ręcznie robionymi. Chcesz mieć własne stoisko zapraszamy do kontaktu z sekretariatem Domu Sztuki.
Andrzej Seweryn – wybitny aktor i reżyser – i najpiękniejsze fragmenty bohaterów arcydzieł Szekspira – Hamleta, Makbeta i wielu innych. To nie tylko popis wielkiego aktora i kunszt Szekspira, ale także zaproszenia skierowane do Publiczności, aby stała się współtwórcą tego wieczoru. Zaproszenie – dla koneserów Szekspira i dla tych, którzy znają go mniej – do interpretacji i reinterpretacji tych znanych tekstów, które jednak cały czas stanowią wyzwanie dla wrażliwości i inteligencji; są niezwykle aktualne, szczególnie, że podane są w zupełnie nowym przekładzie Piotra Kamińskiego. Spotkanie z Andrzejem Sewerynem będzie także okazją do uzyskania odpowiedzi na pytanie, co w Szekspirze najbardziej fascynuje jego jako aktora i nie-aktora…
Wydarzenie można polecić zarówno znawcom twórczości Szekspira, jak i tym, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z jego dziełami. Ci pierwsi usłyszą w nim ulubione monologi i dialogi szekspirowskie w nowych przekładach i w nowych, odkrywczych interpretacjach. Ci drudzy – znajdą zachętę do kontynuowania pasjonującej podróży w świat dramatów geniusza ze Stratfordu.
Darmowe karty wstępu dostępne od piątku 1 grudnia od godz. 16:00 w kasie Kina.
Projekt sfinansowany ze środków Urzędu Dzielnicy Ursynów m st. Warszawy.
Zapraszamy dzieci i rodziców na zimowy koncert familijny. Zaśpiewamy i zagramy autorskie pieśni zimowe (m.inn. Nie jest łatwo być krasnalem, Mleczunio gwiezdne mleczko) oraz dawne, przepiękne, mało znane pieśni życzące i kolędy ludowe. Dużo będzie się działo, bo przybędą do Was nie tylko muzykanci, lecz także kolędnicy – zwierzęta: figlarny Konik, tańcząca Koza, Bociek Klekotek i inni świąteczni przebierańcy. Razem poklaszczemy, potupiemy, pośpiewamy i specjalnie dla Was na cymbałach, akordeonie, kontrabasie i lutni zagramy.
Gorąco zapraszamy na KOLEJNĄ PREMIERĘ spektaklu dla dzieci pt.
O SZEWCZYKU CO PRZYJACIÓŁ MIAŁ BEZ LIKU
na podstawie baśni tradycyjnej opracowała Kasia Żytomirska muzyka Piotr Pardela
Dziadek wpatrzony w ekran telewizora Babcia wyjechała… Czy dzieciom uda się sprawić, by dorośli zaprosili je do baśniowego świata opowieści? Na szczęście dzieci mają swoje sposoby! Szewczyk wyrusza w świat w poszukiwaniu szczęścia z jedną kromką chleba i skrzypeczkami Przeżyje wiele przygód, pozna Królową Mrówek Królową Pszczół Króla Kaczek Spróbuje uwolnić Królewnę zamkniętą przez Czarownicę Czy to się uda? To zależy także od Waszej, Dzieci, pomocy!
Przybywajcie licznie – zapraszamy Was ślicznie!
Będziemy grać 29 listopada, w Domu Sztuki, o godzinie 18:00.
Wstęp oczywiście WOLNY! Bezpłatne karty wstępu do odbioru w Domu Sztuki od 24 listopada od godz. 10.00. Liczba miejsc ograniczona.
Spektakl to kolejna premiera w wykonaniu naszego teatru •U•S•T•A• czyli Ursynowskiej Sceny Teatru Amatorskiego. Przygotowany dzięki wsparciu finansowemu z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej w ramach Programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021-2025 Edycja 2022. Dotacja dla stowarzyszenia Forum Aktywności Społecznej umożliwiła kontynuowanie podjętej wcześniej działalności teatralnej współfinansowanej przez Dzielnicę Ursynów.
zapraszamy na wyjątkowy wernisaż, cofniemy się trochę w czasie
,,30 na 40 GRAFIKA TELEWIZYJNA XX WIEKU"
@obserwujący
BĘDZIECIE MOGLI PODZIWIAĆ ORYGINALNE PLANSZE, KTÓRE W ÓWCZAS MOŻNA BYŁO OGLĄDAĆ NA EKRANACH KINESKOPOWYCH TELEWIZORÓW... Zapraszamy również na spotkanie z Panią Wanda która opowie nam jak wtedy działała telewizja. Pani Wanda jest jedną z twórczyń tych grafik.
To już ponad 70 lat od kiedy pierwszy raz Telewizja Polska nadała pierwszy program.... ,,W ów jubileusz wpisuje się obecna wystawa grafiki telewizyjnej w postaci plansz o wymiarach 30 x 40 cm. Ich format był dostosowany do proporcji ekranu telewizyjnego. Plansze te stanowiły oprawę plastyczną dla programów informacyjnych, publicystycznych, sportowych, kulturalnych, rozrywkowych, sztuk teatralnych, reportaży, teledysków i filmów telewizyjnych oraz różnorodnych programów redakcji TVP. Powstawały na przestrzeni wielu lat XX wieku i stanowią niewielki wycinek tego, co zachowało się w postaci materialnej do czasów obecnych. Pracownia graficzna mieściła się w historycznym budynku przy Placu Powstańców Warszawy 7. Tradycyjne metody tworzenia przy pomocy farb i pędzli zostały z czasem zastąpione przez nowe narzędzia, przez techniki komputerowe. Tak więc eksponowane plansze stanowią świadectwo minionej epoki w historii grafiki Telewizji Polskiej.''