• slajd5.png
  • slajd6.jpg
  • slajd7.jpg

      Dom Sztuki

30 maja o godz. 18:00, wstęp wolny zapraszamy na koncert: CZAR PIOSENKI

 
,,CZAR PIOSENKI RETRO"
122 rocznica urodzin Mieczysława Fogga,
XX Ogólnopolski Festiwal Piosenki Retro
Wojciech Dąbrowski , dyr. art. OFPR i JEGO GOŚCIE:
Soliści Ursynowskiego Zespołu Dereń, laureaci OFPR
Krystyna Wysocka-Kochan (2004)
Jerzy Sznajder (2004)
Czesław Mrozowski (2005)
Barbara Kucińska (2010)
Maciej Buczyński (2017)
Franciszek Jesionowski – fortepian
Artyści Centrum Kultury w Żyrardowie
Ula Chocyk jako Zula Pogorzelska
Maciej Klociński (Złoty Liść Retro’2013) – fortepian
Martyna Waszczuk – skrzypce
 

04.06.2023 rok godz. 12:00- Koncert ,,Poduszki pełne snu", Dziecięcy letni koncert skrzypcowy

Serdecznie zapraszamy na letni koncert młodych skrzypków, którzy szlifowali swoje talenty pod okiem skrzypaczki Magdaleny Żemek. Rozstrzał wiekowy dzieci jest spory, najmłodsza artystka ma 5 lat, najstarsza zaś 16. Skrzypcowe spotkania młodych muzyków wynikają z miłości do dźwięków i brzmienia, jest to ich hobby i zamiłowanie, a nie przymus, co widać będzie na występie. Repertuar koncertu jest tak zróżnicowany, jak charaktery występujących. Od powagi do rozrywki! Dzieci zaprezentują się solo, w duetach, a także w dużych grupach skrzypcowych zabierając słuchaczy w rozmaite epoki i style muzyczne.

13.05.2023 roku o godz. 18:00- Koncert ,,W rytmie flamenco"- karty wstępu dostępne w sekretariacie Domu Sztuki

🇵🇱🇪🇸🇪🇺 Dni Kultury Hiszpańskiej na Ursynowie zaczynają się już 13 maja koncertem „W rytmie flamenco – gitara, śpiew i taniec”. Koncert odbędzie się o godz. 19:00 w Dom Sztuki , ul. Wiolinowa 14
Wystąpią Carmen Fernández, Arturo El Polaco, Marta Robles (grupa flamenco Los Payos).
Będzie to rzadka okazja, by posłuchać na żywo tradycyjnego śpiewu głębokiego - cante jondo i doświadczyć flamenco w jego pierwotnej postaci, jako intymnego przeżycia wspólnego dla artystów i małego grona słuchaczy. W programie znajdą się też lżejsze utwory rytmiczne, jak alegrias czy bulerias oraz widowiskowe tańce w wykonaniu charyzmatycznej Marty Robles. Artyści stanowią niezwykle zgrane trio. Łączy ich wieloletnia przyjaźń, bogata historia wspólnych koncertów i festiwali, a przede wszystkim podobna wrażliwość i wspólne dążenie do poszukiwania we flamenco nie tylko piękna, ale też duchowej głębi.
Rozdawanie kart wstępu odbędzie się 11 i 12 maja, w godz. 14.00-18.00 w Domu Sztuki.
Harmonogram wszystkich wydarzeń dostępny jest w linku https://ursynow.um.warszawa.pl/.../dni-kultury...
 

8 .05. 2023 roku o godz. 18:00 w Galerii Domu Sztuki Spotkanie z autorem i bohaterem książki WIELKI KONIUSZY POLSKIEGO FILMU

📖 8 MAJA
o godz. 18:00
W Galerii Domu Sztuki odbędzie się spotkanie z Tomaszem Biernawskim, bohaterem książki ,,WIELKI KONIUSZY POLSKIEGO FILMU" oraz Piotrem Dzięciołowskim autorem. Spotkanie poprowadzi Ewa Jaworska.
Tomasz Biernawski: człowiek od filmowych koni, konsultant scen jeździeckich, kostiumów wojskowych, militariów, scenograf, dekorator, aktor, statysta. Pracował dla Andrzeja Żuławskiego, Jerzego Kawalerowicza, Jerzego Hoffmana, Steven`a Spielberg`a…
Piotr Dzięciołowski: dziennikarz, fotoreporter, autor kilkunastu książek. Przez lata zajmował się fotografią polityczną. Ma na koncie kilkanaście wystaw indywidualnych, uczestniczył też w kilkudziesięciu zbiorowych w kraju i za granicą.
Zapowiada się naprawdę interesujące spotkanie , a przy okazji będzie można nabyć książkę Pana Piotra Dzięciołowskiego.
Serdecznie zapraszamy!
WSTĘP WOLNY

22.04.2023 rok godz. 17:00 ,,Wiosenna Gala Włoskiego Tenora"- Sergio Bettas- koncert

🎶 22 KWIETNIA O GODZ. 17:00 KONCERT
na scenie Domu Sztuki zagości wybitny tenor
Sergio Bettas, ,,Wiosenna Gala Włoskiego Tenora"
w repertuarze pojawią się utwory:
Andrea Bocelli
Luciano Pavarotti
Frank Sinatra
Dean Martin
Enrico Caruso
Elvis Presley
bilety po 65 zł
Bilety na stronie:biletyna.pl
 lub do nabycia w kasie Domu Sztuki, pół godziny przed koncertem lub na 
 
 

14 kwietnia o godz. 19:00- WERNISAŻ PRAC AGNIESZKI STERNE ,,TEREN PRYWATNY"

WERNISAŻ, 14 KWIETNIA O GODZ. 19:00
,,TEREN PRYWATNY" W Galerii Domu Sztuki, Wiolinowa 14
wstęp wolny
autorem prac jest Agnieszka Sterne, ur. w Warszawie.
Z wykształcenia architekt krajobrazu, dyplom obroniła w 1980 r. na warszawskiej SGGW
Przez kilkanaście lat projektowała i urządzała ogrody, obecnie swoją pasję tworzenia i miłość do przyrody realizuje malując obrazy.
Maluje na płótnie, stosując farby akrylowe. Często eksperymentuje z techniką impasto nakładając grube warstwy farby szpachlą lub prosto z tubki.
Ważne są dla niej przede wszystkim forma i kolor, a inspiruje ją otaczająca nas natura, ale również fotografie i prace malarskie innych artystów. W pracach artystki kolor i forma dominują nad głębszym znaczeniem obrazu.
Tworząc swoje prace rzadko projektuje je wcześniej, z reguły zaczyna od pomysłu, a potem krok po kroku obraz sam prowadzi artystkę.
Efekt końcowy najczęściej zaskakuje ją samą.
 
 

03.04.2023 roku (poniedziałek) o godz. 18:00- spotkanie oraz pokaz filmu Krzysztofa Wojciechowskiego:,,Kochajmy się"-WSTĘP WOLNY

W najbliższy poniedziałek 3 KWIETNIA o godz. 18:00
zapraszamy do studyjnego Kina Domu Sztuki na drugie spotkanie z reżyserem Krzysztofem Wojciechowskim oraz pokaz filmu:
,,KOCHAJMY SIĘ" plus niespodzianka, pokaz krótkiego filmu: ,,Wyszedł w jasny, pogodny dzień" WSTEP WOLNY
Opis filmu:
,,Paradokumentalny film opowiadający o świętej wojnie trwającej od lat między chłopami małej wioski a dyrekcją Państwowego Gospodarstwa Rolnego. Przed zbliżającym się weselem w jednym z gospodarstw dyrektor PGR układa się z chłopami, zawierając od lat oczekiwany pokój. W tych gorących, pełnych emocji dniach we wsi pojawia się wyklęty ojcobójca, który warunkowo opuścił więzienie i za wszelką cenę pragnie wtopić się w wiejską społeczność. W finale, podczas fortepianowego koncertu w wykonaniu artysty pochodzącego z wioski, następuje akt całkowitego pojednania przeobrażający się w ludowe święto. Film zrealizowany w autentycznej scenerii i z udziałem grających samych siebie mieszkańców (rodziny Bońkowskich, Cabanowskich, Jaroszów, Jakubowskich, Petrykowskich, Mackiewiczów, mieszkańcy wsi Zdunówek, Sierakowo, Niedróż Stary i PGR Kondrajec)."
(opis filmweb)