Serdecznie zapraszamy na letni koncert młodych skrzypków, którzy szlifowali swoje talenty pod okiem skrzypaczki Magdaleny Żemek. Rozstrzał wiekowy dzieci jest spory, najmłodsza artystka ma 5 lat, najstarsza zaś 16. Skrzypcowe spotkania młodych muzyków wynikają z miłości do dźwięków i brzmienia, jest to ich hobby i zamiłowanie, a nie przymus, co widać będzie na występie. Repertuar koncertu jest tak zróżnicowany, jak charaktery występujących. Od powagi do rozrywki! Dzieci zaprezentują się solo, w duetach, a także w dużych grupach skrzypcowych zabierając słuchaczy w rozmaite epoki i style muzyczne.
Wystąpią Carmen Fernández, Arturo El Polaco, Marta Robles (grupa flamenco Los Payos).
Będzie to rzadka okazja, by posłuchać na żywo tradycyjnego śpiewu głębokiego - cante jondo i doświadczyć flamenco w jego pierwotnej postaci, jako intymnego przeżycia wspólnego dla artystów i małego grona słuchaczy. W programie znajdą się też lżejsze utwory rytmiczne, jak alegrias czy bulerias oraz widowiskowe tańce w wykonaniu charyzmatycznej Marty Robles. Artyści stanowią niezwykle zgrane trio. Łączy ich wieloletnia przyjaźń, bogata historia wspólnych koncertów i festiwali, a przede wszystkim podobna wrażliwość i wspólne dążenie do poszukiwania we flamenco nie tylko piękna, ale też duchowej głębi.
Rozdawanie kart wstępu odbędzie się 11 i 12 maja, w godz. 14.00-18.00 w Domu Sztuki.
W Galerii Domu Sztuki odbędzie się spotkanie z Tomaszem Biernawskim, bohaterem książki ,,WIELKI KONIUSZY POLSKIEGO FILMU" oraz Piotrem Dzięciołowskim autorem. Spotkanie poprowadzi Ewa Jaworska.
Tomasz Biernawski: człowiek od filmowych koni, konsultant scen jeździeckich, kostiumów wojskowych, militariów, scenograf, dekorator, aktor, statysta. Pracował dla Andrzeja Żuławskiego, Jerzego Kawalerowicza, Jerzego Hoffmana, Steven`a Spielberg`a…
Piotr Dzięciołowski: dziennikarz, fotoreporter, autor kilkunastu książek. Przez lata zajmował się fotografią polityczną. Ma na koncie kilkanaście wystaw indywidualnych, uczestniczył też w kilkudziesięciu zbiorowych w kraju i za granicą.
Zapowiada się naprawdę interesujące spotkanie , a przy okazji będzie można nabyć książkę Pana Piotra Dzięciołowskiego.
,,TEREN PRYWATNY" W Galerii Domu Sztuki, Wiolinowa 14
wstęp wolny
autorem prac jest Agnieszka Sterne, ur. w Warszawie.
Z wykształcenia architekt krajobrazu, dyplom obroniła w 1980 r. na warszawskiej SGGW
Przez kilkanaście lat projektowała i urządzała ogrody, obecnie swoją pasję tworzenia i miłość do przyrody realizuje malując obrazy.
Maluje na płótnie, stosując farby akrylowe. Często eksperymentuje z techniką impasto nakładając grube warstwy farby szpachlą lub prosto z tubki.
Ważne są dla niej przede wszystkim forma i kolor, a inspiruje ją otaczająca nas natura, ale również fotografie i prace malarskie innych artystów. W pracach artystki kolor i forma dominują nad głębszym znaczeniem obrazu.
Tworząc swoje prace rzadko projektuje je wcześniej, z reguły zaczyna od pomysłu, a potem krok po kroku obraz sam prowadzi artystkę.
W najbliższy poniedziałek 3 KWIETNIA o godz. 18:00
zapraszamy do studyjnego Kina Domu Sztuki na drugie spotkanie z reżyserem Krzysztofem Wojciechowskim oraz pokaz filmu:
,,KOCHAJMY SIĘ" plus niespodzianka, pokaz krótkiego filmu: ,,Wyszedł w jasny, pogodny dzień" WSTEP WOLNY
Opis filmu:
,,Paradokumentalny film opowiadający o świętej wojnie trwającej od lat między chłopami małej wioski a dyrekcją Państwowego Gospodarstwa Rolnego. Przed zbliżającym się weselem w jednym z gospodarstw dyrektor PGR układa się z chłopami, zawierając od lat oczekiwany pokój. W tych gorących, pełnych emocji dniach we wsi pojawia się wyklęty ojcobójca, który warunkowo opuścił więzienie i za wszelką cenę pragnie wtopić się w wiejską społeczność. W finale, podczas fortepianowego koncertu w wykonaniu artysty pochodzącego z wioski, następuje akt całkowitego pojednania przeobrażający się w ludowe święto. Film zrealizowany w autentycznej scenerii i z udziałem grających samych siebie mieszkańców (rodziny Bońkowskich, Cabanowskich, Jaroszów, Jakubowskich, Petrykowskich, Mackiewiczów, mieszkańcy wsi Zdunówek, Sierakowo, Niedróż Stary i PGR Kondrajec)."